Bardzo ważne informacje nie tylko dla osób mających rodziny w Wielkiej Brytanii. Dziś rząd zwołuje sztab kryzysowy w związku z nową mutacją wirusa.

Bardzo ważne informacje nie tylko dla osób mających rodziny w Wielkiej Brytanii. Dziś rząd zwołuje sztab kryzysowy w związku z nową mutacją wirusa.

21 grudnia 2020 Wyłączono przez administrator

Spotkanie sztabu kryzysowego zwołano na godziną 10. Nowa mutacja bardzo szybko rozprzestrzenia się w Wielkiej Brytanii.

Pojedyncze przypadki odnotowano również w dwóch krajach Unii Europejskiej – tak więc dziś odbędzie się również posiedzenie przedstawicieli wszystkich państw wspólnoty związane z nowym zagrożeniem. To spotkanie rozpocznie się godzinę po posiedzeniu polskiego sztabu kryzysowego.

„Państwa członkowskie wymieniły się informacjami na temat środków, które zamierzają podjąć w najbliższych godzinach” – informuje Polska Agencja Prasowa.

Wiadomo, że nowa mutacja jest dużo bardziej zaraźliwa. Nie wiadomo czy bardziej śmiertelna, jednak istnieje ryzyko przeciążenia systemu szpitalnego.

Dziś przylatują do Polski ostatnie samoloty z Wielkiej Brytanii. Podobne obostrzenia wprowadzają inne kraje.

Tę samą nową mutację odnotowano już w Danii, Holandii oraz Australii. Były to jednak pojedyncze przypadki.

W Wielkiej Brytanii zakazano podróży nawet wewnątrz kraju. Wczoraj na dworcach autobusowych czy kolejowych w Londynie widać było tłumy ludzi usiłujących opuścić stolicę przed wejściem zakazu w życie.

Adam Niedzielski, minister zdrowia, zaapelował do osób powracających z Wielkiej Brytanii, by informowały sanepid o przyjeździe. Wydał sanepidowi decyzję, by testować każdą taką osobę.

Na zdjęciu: w tę niedzielę handlową wiele osób stało w kolejkach do sklepów, które wkrótce znów zostaną zamknięte. Od 28 grudnia do 17 stycznia otwarte będą jedynie sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***