Katowice: Kolejny etap budowy. Utrudnienia w ruchu na ważnym trakcie stolicy woj. śląskiego.

Katowice: Kolejny etap budowy. Utrudnienia w ruchu na ważnym trakcie stolicy woj. śląskiego.

7 lipca 2020 Wyłącz przez administrator

***

Rozpoczyna się kolejny etap prac w obrębie pętli tramwajowej w Brynowie – wykonawca Centrum Przesiadkowego Brynów wykonuje remont nawierzchni drogowej na ulicy Kościuszki.

– W ramach tej budowy przebudowywany jest również układ drogowy w tym rejonie, a także remontowana nawierzchnia ul. Kościuszki – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta. – Konieczne jest więc wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu polegającej na zwężeniu do jednego pasa ul. Kościuszki w każdym kierunku jazdy – najpierw w kierunku do centrum Katowic, następnie od 20 lipca w kierunku do Mikołowa.

Etapów remontu będzie kilka. Na początek zamknięta zostaje ul. Kościuszki w stronę centrum (na wysokości parkingu wielopoziomowego). Ruch odbywać się będzie drugą jezdnią.

Nadal funkcjonować ma tymczasowy przystanek autobusowy na ulicy Kościuszki Brynów Huberta, zlokalizowany w sąsiedztwie przystanku tramwajowego Brynów Huberta.

20 lipca ruszy drugi etap prac. Do 3 sierpnia zamknięta będzie jezdnia w kierunku Mikołowa.

Ruch w obu kierunkach odbywać się będzie pasami służącymi zwykle do jazdy w kierunku centrum. Po remontowanym odcinku będzie możliwy przejazd ze stacji paliw przy Libero i z ul. Kłodnickiej.

Trzeci etap. Po 3 sierpnia zamknięty dla ruchu pozostanie jedynie zjazd z ul. Kościuszki w ul. Jankego, w kierunku skrzyżowania z ul. Rzepakową. Stan ten będzie utrzymany do czasu wprowadzenia docelowej organizacji ruchu.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Komunikat redakcji Katowice Dziś.

Zmagamy się z epidemią. To szczególna sytuacja. Zapraszamy do zamieszczania postów w grupie Katowice Dziś, które pomogą wam przetrwać ten trudny czas. Więcej dowiesz się z komunikatu w grupie.

Osobisty tłumacz i nauczyciel języków obcych. Od razu tłumaczy rozmowę mówiąc i pisząc jednocześnie.