Koleje Śląskie nie za wszystko przepraszają. Wyjaśniają, że to nie ich wina. I tłumaczą, skąd problemy pasażerów z punktualnym dotarciem do celu podróży.

Koleje Śląskie nie za wszystko przepraszają. Wyjaśniają, że to nie ich wina. I tłumaczą, skąd problemy pasażerów z punktualnym dotarciem do celu podróży.

26 czerwca 2020 Wyłącz przez administrator

Koleje Śląskie zamieściły następujące wyjaśnienie na swojej stronie internetowej:

„Uwaga Podróżni!
Powstałe utrudnienia na trasie S1 są od nas niezależne.

Będą występować całodobowo w dniach 23-25 czerwca b.r., a spowodowane są przez Zarządcę Infrastruktury PKP PLK S.A, który to wprowadził ruch jednotorowo po torze nr 1 na odcinku Częstochowa – Myszków wraz z wprowadzeniem na w/w odcinku telefonicznego zapowiadania pociągów.

Opóźnienia te mogą się przenosić również na inne linie komunikacyjne w związku z powiązaniem wszystkich połączeń w jedną siatkę.

Prosimy na bieżąco śledzić komunikaty na naszej stronie”.

A te komunikaty nie brzmią optymistycznie. Wczoraj na przykład o 21.15 poinformowano, że pociąg odjeżdżający z Katowic do Tychów Lodowiska o 23.10 jest opóźniony już na starcie 13 minut. Jednak to nie tamte utrudnienia były przyczyną opóźnienia, lecz kwestie techniczne.

Z kolei pociąg z Oświęcimia (21.08), przez Katowice, do Lublińca, już na odjeździe miał opóźnienie 45-minutowe. Wynikało ono z opóźnienia innego pociągu.

Tamten pociąg to po prostu pociąg z Lublińca (18.29) do Oświęcimia (20.47). Do Katowic dotarł z dużym poślizgiem ze względu na kwestie techniczne. Ze stolicy woj. śląskiego odjechał z 55-minutowym opóźnieniem.

Przedpołudniowy pociąg w stronę Oświęcimia odjechał z Katowic z 80 minutami opóźnienia.

Wczoraj były również utrudnienia związane z pracami, o których mowa w komunikacie. Na przykład jadący przez Katowice pociąg z Gliwic (15.21) do Częstochowy na odcinku pomiędzy Zawierciem a Częstochową został odwołany.

Koleje Śląskie informowały, że pasażerowie mogą przesiąść się do innego pociągu. Ten pociąg przyspieszony został więc zamieniony na zwykły i zatrzymywał się na wszystkich stacjach, przez które przejeżdżał.

Oczywiście przy tych komunikatach informujących o poszczególnych utrudnieniach przeprosiny są zamieszczane. Czasami, gdy problemy się nawarstwiają (na przykład ze względu na wypadek na jakiejś trasie) podróżni z biletami Kolei Śląskich mogą korzystać z pociągów innych przewoźników. W tym PKP Intercity (na zdjęciu).

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Komunikat redakcji Katowice Dziś.

Zmagamy się z epidemią. To szczególna sytuacja. Zapraszamy do zamieszczania postów w grupie Katowice Dziś, które pomogą wam przetrwać ten trudny czas. Więcej dowiesz się z komunikatu w grupie.

Osobisty tłumacz i nauczyciel języków obcych. Od razu tłumaczy rozmowę mówiąc i pisząc jednocześnie.