Czy nie jest to błędna decyzja? Od jutra kolejne luzowanie obostrzeń a ZTM zawiesił dalsze kursy.

Czy nie jest to błędna decyzja? Od jutra kolejne luzowanie obostrzeń a ZTM zawiesił dalsze kursy.

3 maja 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Jak pisaliśmy, od jutra nastąpi znaczące poluzowanie obostrzeń stanu epidemii. Zaczną działać sklepy w galeriach handlowych.

Otwarte będą biblioteki, muzea i galerie sztuki. To samo dotyczy gabinetów rehabilitacji. A także hoteli i miejsc noclegowych.

Tymczasem ZTM wprowadza kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej. Część linii została zawieszona 30 kwietnia. Kursy na niektórych liniach będą zawieszane 4 maja.

Gdzie indziej z kolei następuje zwiększenie częstotliwości kursów. Generalnie jednak komunikacja publiczna nadal będzie bardzo ograniczona.

Ostatni komunikat na temat komunikacji publicznej w stanie epidemii ZTM wydał 30 kwietnia. Napisano wówczas:

„W związku z wprowadzeniem stanu epidemii, zmniejszającą się liczbą pasażerów oraz dyspozycyjnych kierowców autobusów, a także wskutek wprowadzonych odgórnie ograniczeń w zakresie dostępności miejsc w pojazdach, Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadza szereg zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej”.

Lista zawieszonych połączeń obejmuje 25 linii komunikacji publicznej. Na wielu innych liniach obowiązują rozkłady jazdy obowiązujące wcześniej w soboty i dni nieszkolne.

W zasadzie to zrozumiałe, gdy spojrzeć na liczbę pasażerów w tramwajach i autobusach. Jednak dla części osób zmiany oznaczały konieczność rezygnacji z komunikacji publicznej.

Czy najbliższe dni spowodują zwiększenie liczby pasażerów w autobusach, tramwajach i trolejbusach? Wydaje się, że tak.
Przynajmniej część osób z otwieranych od jutra firm, dojeżdża do pracy komunikacją publiczną. Miejmy nadzieję, że ZTM szybko i sprawnie będzie reagował na zmieniającą się sytuację.

Konkrety na temat zawieszonych i funkcjonujących kursów – w zaktualizowanym komunikacie ZTM (23 marca – aktualizowany ostatnio 30 kwietnia) i w rozkładzie jazdy.

***

Komunikat redakcji Katowice Dziś.

Zmagamy się z epidemią. To szczególna sytuacja. Zapraszamy do zamieszczania postów w grupie Katowice Dziś , które pomogą wam przetrwać ten trudny czas. Pierwszeństwo mają następujące posty: dam pracę, szukam pracy. Mam coś co mogę nieodpłatnie odstąpić. Chcę pomóc / szukam pomocy. Zapraszamy te wszystkie osoby, które prowadzą działalność gospodarczą – i mają dziś problem z dotarciem do klientów. Również posty o charakterze ofertowym będziemy tu zamieszczać nieodpłatnie – po podjęciu w każdym takim przypadku indywidualnej decyzji.

Każdy post będzie weryfikowany pod kątem regulaminu grupy (zakładka informacje). Możliwe jest także przygotowanie szerszej publikacji na naszej stronie WWW z postem na fanpage’u. W ten sposób opublikowaliśmy już artykuł o firmie Zarys, która do Polski dostarczyła 6 mln maseczek i kombinezony ochronne, o fabryce zniczy i świec zapachowych, której właściciel, mimo trudnej sytuacji gospodarczej, walczy o utrzymanie miejsc pracy, o restauracji Śląska Prohibicja.

***