Kolejny wielki szczyt ONZ w Katowicach. Trwać będzie ponad tydzień. Przyjedzie ponad 20 tys. gości z całego świata.

Kolejny wielki szczyt ONZ w Katowicach. Trwać będzie ponad tydzień. Przyjedzie ponad 20 tys. gości z całego świata.

8 listopada 2019 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

– Możemy śmiało powiedzieć, że w tym czasie Katowice będą stolicą całego świata – mówił minister Jerzy Kwieciński tuz przed podpisaniem umowy pomiędzy polskim rządem a władzami Katowic o organizacji Światowego Forum Miejskiego Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2022 roku.

Forum miast jest drugą pod względem rangi i wielkości konferencją ONZ. Kiedy rząd polski rozpoczął zabiegi o to, by odbywało się w Polsce, brano pod uwagę cztery miasta.

A i ONZ, rozpatrując rozmaite kandydatury, konfrontował Katowice z innymi miastami na świecie. Jest więc to naprawdę znaczące osiągnięcie.

– Chcemy, by Katowice były nie tylko wizytówką Śląska i całej Polski – mówi minister Kwieciński. – Chcemy, by były nią dla całej Europy Środkowo-Wschodniej oraz dla Europy Południowo-Wschodniej.

Rząd już powołał specjalny zespół koordynacyjny. Pełnomocnikiem rządu ds. organizacji Forum został wiceminister Grzegorz Puda.

Hasło, które ma promować Polskę (i Forum) będzie brzmiało: „Katowice w sercu zmian”.

Prezydent Marcin Krupa przypomniał, jaki bój musiało stoczyć nasze miasto, by otrzymać przywilej organizacji szczytu klimatycznego ONZ. Przypomniał też, że każda taka impreza zostawia wyraźny ślad finansowy.

Dzienna wizyta w naszym mieście to 160 zł, które trafia np. do restauratorów. A goście, którzy zostaną tak długo, jak np. uczestnicy Światowego Forum Miejskiego, zostawią średnio po 600 zł, które trafią do osób zajmujących się gastronomią czy transportem.

Rząd chce, by w organizacji szczytu miejskiego wzięły udział wszystkie miasta regionu – od tych skupionych w aglomeracji katowickiej, po miasta okręgu rybnickiego, Bielsko-Białą i Częstochowę.

Zdjęcie tytułowe: Willa Goldsteinów była miejscem podpisania porozumienia pomiędzy rządem a miastem Katowice. Na koniec nasza prośba – udostępnij tę publikację.