Zmiana organizacji ruchu na jednym z najbardziej newralgicznych skrzyżowań w Katowicach.

Zmiana organizacji ruchu na jednym z najbardziej newralgicznych skrzyżowań w Katowicach.

4 października 2019 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Budowniczy zaczynają kopać tunel pod ul. Kościuszki – w rejonie Famuru. To jedno z najważniejszych skrzyżowań stolicy woj. śląskiego.

Przejazd przez nie od lat był horrorem. Dlatego podjęto decyzję o wielkiej przebudowie.

Od najbliższego poniedziałku na skrzyżowaniu tym obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu. Powstanie tam eliptyczne rondo.

Kierowcy jadący ul. Armii Krajowej, od strony Podlesia czy Kostuchny w kierunku Ligoty, bedą musieli skręcić w prawo i wjechać w nowowybudowaną łącznicę, po czym nawrócą i dopiero wówczas wjadą ponownie w ul. Armii Krajowej już po stronie Famuru. Podobne rozwiązanie obowiązywać będzie dla samochodów poruszających się od strony Ligoty.

Za kilka tygodni kierowców czekają kolejne zmiany w tym rejonie. Na dojeździe do skrzyżowania ul. Kościuszki – od strony Mikołowa – zostanie zwężona do jednego pasa ruchu. Od strony centrum miasta pozostaną dwa pasy.

– Mieszkańcy południowych dzielnic Katowic po zakończeniu przebudowy odczują ogromną poprawę. Jedną z podstawowych kwestii jest oddzielenie ruchu tranzytowego od komunikacji lokalnej – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Przypomnijmy, że samochody, które nie będą skręcały z ul. Kościuszki w ul. Armii Krajowej, w przyszłości przejeżdżać będą obok Famuru tunelem. Wraz z węzłem drogowym powstającym na Giszowcu, nowy węzeł drogowy na ul. Kościuszki odciążyć ma pozostałe drogi w Katowicach i doprowadzić do zmniejszenia korków.