Szturm kilkunastu zamaskowanych mężczyzn na sklep w Galerii Libero. Jednego z nich zatrzymała ochrona. Brawa dla skutecznej akcji ochroniarzy.

Asp. sztab. Adam Jachimczak z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach potwierdza, że wczoraj po południu doszło do szturmu na jeden ze sklepów znajdujących się w Galerii Libero.

Galeria Libero wspiera żeńską drużynę futbolową GKS. W Galerii działa "wyspa" klubowa - stoisko z gadżetami katowickiego klubu.

To właśnie to stoisko zostało wczoraj zaatakowane przez kilkunastu zamaskowanych mężczyzn. Wtargnęli oni do centrum handlowego, skradli koszulki, szaliki i inne gadżety.

Ochrona centrum handlowego przegoniła napastników. Ochroniarze ruszyli za nimi w pościg. Jednego z nich zatrzymali.

Jak się łatwo można domyślić napastnikami byli fani Ruchu Chorzów (jak wspomnieliśmy - jednego z napastników zatrzymano). Szkoda, że pomiędzy zwolennikami obu klubów panuje taka nienawiść. Pod tym względem Katowice są mocno podzielone. Przykre, że ta rywalizacja przybiera również takie formy. Oba kluby mają przecież wspaniałą przeszłość i przysporzyły mieszkańcom Śląska wielu wspaniałych chwil. Oba przeżywają teraz ciężkie chwile.

Przypomnijmy, że zamaskowani bandyci w czerwcu 2016 r. pojawili się w Silesia City Center. Bandzior z maczetą gonił za ludźmi po tym centrum handlowym. Inni napastnicy byli uzbrojeni w pałki. Wówczas ochroniarze nie podjęli interwencji. Zadzwonili po policję. Jednak zanim policjanci przyjechali na miejsce, bandyci uciekli.

O szturmie na sklep w Galerii Libero jako pierwsza poinformowała "Gazeta Wyborcza".

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Na zdjęciu: dzień otwarcia Galerii Libero. Ochrona czuwa.