Jeden z klientów lokalu przy ul. Mariackiej wypił, zapłacił, po czym ukradł z baru puszkę z datkami na leczenie ciężko chorej dziewczynki.

Kradzież nastąpiła w Ambasadzie Śledzia. W środę wczesnym wieczorem w lokalu przebywało dwóch mężczyzn. Jeden zamówił piwo, a drugi szklaneczkę whisky.

Po dopiciu trunków obaj mężczyźni wstali. Jeden z nich - korzystając z nieuwagi pracowników lokalu - ukradł puszkę-skarbonkę, do której inni klienci wrzucali pieniądze na leczenie ciężko chorej dziewczynki.

Ten dzień Ambasada Śledzia zaczęła od wydania apelu do złodzieja i do jego kompana. Przytaczamy apel w całości:

"ZŁODZIEJU!!! Gnojku który ukradłeś z naszego lokalu puszkę fundacji zbierającej na ciężko chorą dziewczynkę. Dajemy ci czas do poniedziałku na naprawienie szkody.

Jeśli do tego czasu nie zgłosisz się do nas celem ustalenia szczegółów, zostanie upubliczniony twój wizerunek a sprawa zostanie zgłoszona na policję. Mamy cię na nagraniach z trzech niezależnych kamer, zostaniesz złapany i dopilnujemy żeby nie ominęła cię słuszna kara.

Do poniedziałku. Aha, myślisz że blefujemy? Było was dwóch. Środowe popołudnie. Siedzieliście przy barze. Wypiliście po piwie i po whisky. Wyszliście razem z puszką o 18.05.

Jeszcze jedno. Kolego złodzieja. Twoją twarz również zobaczą wszyscy. Poniedziałek. Prosimy o udostępnianie".

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.