Ta ciężarówka wwiozła do Katowic gigantyczną kontrabandę.

Mieli nosa. Był wczesny ranek 31 października. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali tę ciężarówkę do kontroli. Za kierownicą siedział 40-letni obywatel Gruzji. Z dokumentów wynikało, że pojazd ma legalny ładunek.

Tak jednak nie było. Okazało się, że samochód wiezie 1,2 mln. sztuk papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Miały być rozprowadzone po bazarach i targowiskach różnych śląskich miast.

Kontrabanda zapakowana była na pięciu paletach. Jak obliczono, należny podatek akcyzowy i inne opłaty na rzecz państwa, w tym wypadku wynieść powinny 1,3 mln. zł.

Gruzin przyznał się do przemytu. Grożą mu za to nawet trzy lata odsiadki. To nie jest jedyna kara, jaką może ponieść. Okazało się bowiem, że nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów ciężarowych.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. KAS.