Agresywny policjant w centrum Katowic. Miał zaatakować zatrzymywanego człowieka. Policja wydała oświadczenie.

W sobotę w nocy policjanci zatrzymali czterech obywateli Wielkiej Brytanii, podejrzewanych o pobicie Polaków. Wśród uczestników bójki znalazł się m.in. policjant. Był po służbie i znajdował się w towarzystwie kolegów.

Policjant rozpoznał jednego z Brytyjczyków jako osobę, która go wcześniej zaatakowała. Podbiegł do zatrzymywanego cudzoziemca i uderzył, powodując obrażenia twarzy.

Katowicki komendant policji nakazał zatrzymać agresywnego funkcjonariusza. Policjant został zawieszony,a wczoraj tymczasowo aresztowany.

Zatrzymano również dwóch policjantów, którzy byli wówczas na służbie i przeprowadzali interwencję. Pozostają oni do dyspozycji prokuratora. Oni też są zawieszeni w czynnościach służbowych.

Wobec wszystkich trzech policjantów wszczęto postępowania dyscyplinarne.

"Zero tolerancji dla agresywnych zachowań w policji" - głosi oficjalny komunikat.

Na zdjęciu: Policyjni brutale przynoszą ujmę tym wszystkim policjantom, którzy codziennie narażają swoje zdrowie i życie służąc innym, ratując ich i broniąc. Fot. Policja Śląska.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.