Ten kieszonkowiec naklejał nalepki.

W tym dniu w Katowicach grasował dziwny kieszonkowiec. Zamiast okradać swoje ofiary, na należące do nich torby oraz plecaczki naklejał nalepki.

Taką ciekawą akcję profilaktyczną przeprowadziła katowicka policja. Jedna z funkcjonariuszek wcieliła się w złodzieja kieszonkowego. Ukradkiem podchodziła do osób zajętych rozmową i sprawdzała, czy zorientują się, że ktoś manipuluje przy ich podręcznych torebkach czy założonych na plecy plecaczkach.

"Okradane" osoby kompletnie nie miały pojęcia, że właśnie mogły stracić zawartość swoich toreb. Tylko jedna z nich zorientowała się, że coś jest nie tak. Pozostałe kompletnie nie zdawały sobie sprawy, że przed chwilą ktoś bliżej się interesował ich mieniem.

Akcja mająca przypomnieć o elementarnej ostrożności, została przeprowadzona podczas dnia "bezpiecznego pasażera", zorganizowanego niedawno w Katowicach.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.