Ten kieszonkowiec grasuje w Katowicach! Wystarczy mu kilkadziesiąt sekund! Złodziejska akcja na zdjęciach.

Mężczyzna, którego widać na zdjęciach, to wytrawny kieszonkowiec. Jego wyczyny zostały nagrane na dworcu autobusowym przy ul. Skargi. Jednemu z podróżnych ukradł 1,1 tys. zł.

Złodziej miał dwa podejścia. Po raz pierwszy spróbował kradzieży, gdy podróżny wkładał swój bagaż do luku bagażowego autobusu. Po raz drugi - w kolejce do wejścia do autokaru. Ta druga próba okazała się skuteczna.

Do kradzieży doszło 7 września. O godzinie 15.20 pasażer kupił bilet na jeden z autobusów. Płacił gotówką. Portfel schował do przewieszonej przez ramię saszetki.

Kiedy na swoje stanowisko podjechał autokar, podróżny ruszył w jego kierunku. Już wówczas złodziej kierował się za upatrzoną ofiarą. Był ubrany w ciemną kurtkę i trzymał się bardzo blisko upatrzonej ofiary.

Następnie kieszonkowiec przewiesił kurtkę przez ramię. Dwa razy podjął próbę kradzieży portfela. Ta druga okazała się skuteczna. Nikt niczego nie zauważył. Kieszonkowiec ze zdjęcia jest zawodowcem.

Okradziony zorientował się dosłownie kilkadziesiąt minut po kradzieży, że nie ma portfela. Stracił znaczną sumę w gotówce, a także dokumenty oraz karty płatnicze. Policja publikuje wizerunek złodzieja i prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Złodziejska akcja:
https://www.flickr.com/photos/166996889@N03/albums/72157700281821311 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.