Nowoczesne, europejskie, światowe Katowice powinny być wolne od takich ekscesów. Prawdopodobnie mógł być pod wpływem dopalaczy. To jednak nie usprawiedliwia jego słownej napaści na osobę narodowości arabskiej.

Do tego obrzydliwego incydentu doszło 1 września po godz. 14.00. Mężczyzna w białej koszulce z czerwonym nadrukiem, w czerwonej czapce z daszkiem i z białymi słuchawkami na uszach, wsiadł do tramwaju linii 6.

Tramwaj jechał z centrum w kierunku Brynowa. Świadkowie twierdzą, że mężczyzna zachowywał się nietypowo. Był pobudzony.

Po kilku minutach jazdy podszedł do osoby narodowości arabskiej, która znajdowała się w tramwaju i zaczął jej ubliżać. Wyzwiska dotyczyły "odmienności etnicznej".

Policja publikuje wizerunek sprawcy znieważenia prosząc o pomoc w ustaleniu jego tożsamości (link do zdjęć poniżej):
https://www.flickr.com/photos/166996889@N03/albums/72157701590635564 

Niestety, takie incydenty zdarzają się także w Katowicach, choć naprawdę są to incydenty. Katowice są ciągle miastem otwartym, w którym chętnie żyją, pracują czy studiują Amerykanie (również o azjatyckich korzeniach) czy mieszkańcy krajów Azji i Afryki, Latynosi, Ukraińcy - przedstawiciele wielu rozmaitych nacji.

Nam marzy się, by Katowice pozostały miastem gościnnym i otwartym, którego zazdrościć mogą ludzie z innych polskich miast. Nie chcemy, by to się zmieniło, byśmy znów żyli na zapyziałej prowincji świata i Europy.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.