Mysłowice: Podawali się za hydraulików. Lokatorka, która ich wpuściła, straciła oszczędności całego życia.

Dwóch mężczyzn zapukało do drzwi mieszkania 84-letniej kobiety. Seniorka otworzyła i zapytała, czego panowie sobie życzą.

Ci oznajmili, że są hydraulikami. Muszą sprawdzić instalację kanalizacyjną. Kobieta wpuściła ich do mieszkania.

Starsza pani nie zorientowała się, że przy okazji rzekomej kontroli szczelności rur, mężczyźni rozglądają się za miejscem, gdzie mogą być pieniądze. Mieli nosa lub doświadczenie. Znaleźli. Wykorzystując nieuwagę kobiety, okradli ją ze wszystkich pieniędzy, jakie miała w mieszkaniu. Były to oszczędności całego życia.

Dopiero po wyjściu oszustów kobieta zorientowała się, że została okradziona. Dlatego apelujemy: Jeśli mamy w rodzinie starszą osobę, która mieszka samotnie, przypominajmy, że obcych osób nie powinno się wpuszczać do mieszkania. W razie wątpliwości należy zadzwonić do najbliższych lub poprosić o pomoc sąsiadów.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. Wikimedia.