Na policję już zgłosiło się 12 właścicieli samochodów poniszczonych przez wandala. Możliwe, że uszkodził znacznie więcej pojazdów.

Urywał lusterka, wybijał szyby, rysował karoserię.

Działo się to wczorajszej nocy, tuż przed godz. 2.00. Na Komisariat Policji nr II zadzwonili przerażeni mieszkańcy ul. Szczecińskiej alarmując, że nieznani sprawcy niszczą zaparkowane samochody.

Policjantom udało się zatrzymać sprawcę zniszczeń. Jest to 21-letni mężczyzna. W rejonie, gdzie go złapano wiele samochodów było zdewastowanych w sposób, o którym wspominamy powyżej. Był to straszliwy widok.

Najprawdopodobniej wandal "zabawiał" się sam w niszczenie cudzej własności. Być może nie wszyscy właściciele uszkodzonych samochodów zgłosili się na policję. Tym przypominamy, że postępowanie w tej sprawie prowadzi komisariat przy ul. Iłłakowiczówny.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Na zdjęciu: w marcu 2017 r. inny wandal zrobił sobie rajd po Koszutce. On również uszkodził kilkanaście samochodów. Fot. KMP Katowice.