Uwaga na fałszywą akcję! Smartfony jako nagrody za wypełnienie ankiety konsumenckiej. Organizatorzy to oszuści!

Media Markt wydało ostrzeżenie. Oszuści podszywający się pod sieć tych sklepów z elektroniką usiłują wyłudzać dane osobowe. Wysyłają SMS-y zapraszające do wypełnienia "ankiety zakupowej".

Z SMS-a wynika, że ankieta jest kierowana tylko do szczęśliwych wybrańców, których wylosował komputer. W zamian za wypełnienie ankiety są do wyboru dwa smartfony w promocyjnej cenie.

Samsung Galaxy S9, kosztujący 3999 zł, w zamian za wypełnienie ankiety ma być przekazany w promocyjnej cenie wynoszącej 0 zł. Podobnie Apple iPhone X. Zamiast kosztować 5499 zł dla osób wypełniających ankietę ma być po 0 zł.

Przykładowy SMS brzmi następująco: "Gratulacje Bartosz! Oto rezultaty losowania dla kodu pocztowego 32091! Jesteś jednym z 5 szczęśliwych zwycięzców".

I dalej link do strony WWW. A na niej:

"Drogi kliencie Media Markt. Zostałeś wybrany, aby otrzymać wyjątkową nagrodę. Aby zakwalifikować się do tej oferty specjalnej, wypełnij 30-sekundową ankietę marketingową. Poinformuj nas o swoim doświadczeniu w Media Markt, a jako podziękowanie, możesz wybrać spośród kilku ekskluzywnych nagród".

Ankieta zaczyna się od pytania: "Jak często odwiedzasz supermarket Media Markt?". Do wyboru są jest kilka odpowiedzi: "codziennie", "co tydzień" itd. Na końcu podziękowania i możliwość wyboru jednego z dwóch telefonów.

I tu jest ten haczyk. Aby otrzymać nagrodę trzeba oczywiście podać swoje bardzo dokładne dane. I na nich oszustom zależy. Mogą je wykorzystać do popełniania przestępstw.

Wszystko to wygląda bardzo wiarygodnie. U dołu strony są nawet wypowiedzi osób, które rzekomo otrzymały już smartfony i napisały komentarz. Np.: "Dobrze jest wyrazić opinię i otrzymać ofertę".

Media Markt na swoje stronie WWW zamieściło print screeny oszukańczej strony:
https://mediamarkt.pl/falszywa-promocja-mediamarkt-ankieta-zakupowa 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. Wikimedia.