Podawał się za policjanta. Działał dopiero od czerwca a od różnych ludzi zdołał wyłudzić prawie 240 tys. zł.

To naprawdę się w głowie nie mieści. Tyle razy i u nas, i w innych mediach pojawiały się ostrzeżenia przed oszustami, którzy podając się za policjantów usiłowali wyłudzić pieniądze. I ludzie dalej się nabierają.

Policjanci z Katowic zatrzymali 27-letniego chorzowianina, który podając się za "funkcjonariusza CBŚ" dokonał 8 oszustw. W ten sposób "zarobił" aż 238 tys. zł.

Oszust nabierał głównie osoby starsze, lecz nie tylko. Mówił, że prowadzi specjalną akcję. Rozpracowuje gang przejmujący pieniądze zgromadzone na kontach. Prosił o pomoc poprzez zaciągnięcie kredytu lub wypłatę swoich oszczędności "w celach operacyjnych".

Następnie ludzie mieli gotówkę tę pozostawić w wyznaczonym miejscu, wyrzucić w pakunku przez okno lub przekazać całkiem nieznanej osobie, znającej umówione hasło.

Trudno uwierzyć, że ktokolwiek dałby się na to nabrać. Ale znaleźli się tacy, a sumy przekazane oszustowi po prostu szokują swoją wysokością.

Oszustowi grozi 8 lat więzienia. Zatrzymano już 3 jego wspólników. Możliwe są dalsze zatrzymania kolejnych "tajnych agentów".

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.