Okradał mieszkańców dwóch katowickich dzielnic.

W czerwcu doszło do dwóch włamań w Szopienicach. Złodziej lub złodzieje dostawali się przez okno do mieszkań. Kradli pieniądze i biżuterię.

W tym samym miesiącu nastąpiła jeszcze jedna próba włamania do kolejnego mieszkania w Szopienicach. Jednak przestępca został spłoszony i nieczego nie zdołał zabrać.

W sierpniu kolejne włamanie. Tym razem na Wełnowcu. Okradziony został dom jednorodzinny. Ale w tym przypadku już było wiadomo, że sprawca działał w pojedynkę. I był na tyle nieostrożny, że pozostawił po sobie ślady pozwalające go zidentyfikować.

Po gruntownym zbadaniu śladów pozostawionych na miejscach przestępstw okazało się, że zarówno w Szopienicach, jak i na Wełnowcu w lamań dokonywał jeden i ten sam mężczyzna. Był nim 22-letni mieszkaniec Katowic.

Młodzieniec zakończył już swoją złodziejską profesję. Teraz co najwyżej będzie się doskonalił w piłowaniu prętów więziennej celi. Został bowiema aresztowany przez sąd. Na proces czeka w celi.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.