Trefny bankomat w Katowicach!

Czy spotkało to również ciebie? Jeśli któryś bankomat nie wypłacił ci pieniędzy, mogłeś paść ofiarą oszusta.

"Przerobiony" bankomat znajdował się na ul. 3 Maja. Jednak zastosowany tam patent był uniwersalny i mógł być stosowany do "modyfikowania" innych bankomatów.

Złodziej zamocował na bankomacie listwę, nie odróżniającą się od innych elementów urządzenia. Od drugiej strony do listwy była przymocowana dwustronna taśma klejąca, do której przyklejały się banknoty.

W minioną sobotę bankomat na ul. 3 Maja (na zdjęciu) nieoczekiwanie przestał wypłacać pieniądze. Stała przed nim grupka zdezorientowanych osób. Ludzie chcieli wypłacić pieniądze. Bankomat potwierdzał wypłaty z konta, lecz nie wydawał banknotów.

W trakcie prób zgłoszenia tej sytuacji poprzez infolinię banku jedna ze stojących w tej grupce osób zauważyła człowieka, który również podszedł do bankomatu, jakby chciał wypłacić pieniądze. Jednak zachowanie tego mężczyzny wzbudziło podjerzenia obserwującej go osoby. Człowiek zrobił zdjęcie mężczyźnie, który szybko oddalił się w stronę Rynku.

Zaalarmowano straż miejską. Podejrzanego mężczyznę rozpoznał strażnik, patrolujący miasto z psem, a następnie zatrzymał. Przystąpiono też do oględzin bankomatu. Wtedy to okazało się, że urządzenie zostało twórczo, choć prymitywnie "zmodyfikowane".

- Podczas oględzin bankomatu stwierdziliśmy, że na okienku, z którego zwyczajowo wypłacane są pieniądze, jest przyklejona dopasowana kolorystycznie listwa przypodłogowa z taśmą dwustronną, do której przyklejały się banknoty – mówi Mariusz Sumara, zastępca komendanta straży miejskiej.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Źródło: Straż miejska.