„Skomplikowana naprawa”, która miała kosztować 600-700 zł., polegała na sformatowaniu dysku. Nieuczciwy serwis komputerowy w Katowicach.

Niebieski ekran... I nic poza tym. Żadnej ikonki, paska, nawet obracającego się kółeczka, które sygnalizuje, że właśnie odpala się system. To przekleństwo każdego użytkownika komputera. W takiej sytuacji znalazła się też nasza czytelniczka Ania.

Pani Ania około miesiąc temu odpaliła laptop, a tu nic – niebieski, jednolity ekran i żadnego objawu jakiejkolwiek pracy urządzenia. Zrestartowała więc i odpaliła ponownie i znów to samo. Po kilkukrotnej powtórce rytuału kobieta doszła do wniosku, że należy oddać sprzęt do serwisu. Udała się do jednego z katowickich punktów sprzedaży komputerów i innych cudów elektroniki, który zajmuje się także ich serwisem.

Pracownik laptop obejrzał i zapowiedział, że naprawa będzie skomplikowana i trzeba przygotować jakieś 600-700 zł. Pani Ania zrobiła szybką kalkulację i doszła o wniosku, że jak dołoży trochę, załapie się na promocję w jednym z salonów znanej sieci. Kupiła nowy komputer a stary odłożyła gdzieś w głąb szafy.

Parę tygodni później spotkała znajomego, sprawnego komputerowca. Przypomniała sobie o starym laptopie i postanowiła mu go dać. Jeśli uda mu się go przywrócić do życia, będzie dobrze - facet dostanie laptop dla dzieci. Gdy tak się nie stanie, przynajmniej nie będzie sobie zawracała głowy złomowaniem sprzętu.

Znajomy komputer obejrzał i był w szoku - dysk feralnego peceta miał uszkodzoną partycję rozruchową. „Skomplikowana naprawa”, która miała kosztować 600-700 zł., polegała na sformatowaniu dysku. Teraz zastanawia się, czy w firmie komputerowej (zresztą dobrze mu znanej) pracują tacy dyletanci, czy tacy naciągacze?

Pani Ania prosi nas o interwencję. Mamy pomysł – zamierzamy oddać do serwisu jeden ze starszych komputerów, również wymagający jedynie czyszczenia dysku. Zobaczymy, jaka będzie odpowiedź. Od niej uzależniamy dalsze kroki.

Przypominamy o konkursie - 1 tys. zł czeka. Link niżej.

***
Świąteczno-noworoczny konkurs. Do wygrania 1000 zł. Zadania - banalne.
https://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/2331-konkurs-za-tysiac  
Zapraszamy do grupy: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis 

Fot. Pixabay.