Miasto ratuje lokatorów poprzez wykup ich mieszkań. Los ludzi nie jest już zagrożony. A to nie jest jedyna fantastyczna wiadomość dla lokatorów.

Władze Katowic ratują kilka tysięcy lokatorów zajmujących 612 mieszkań Spółdzielni Mieszkaniowej DOM Sp. z o. o. 30 listopada prezydent Marcin Krupa wydał zarządzenie o nabyciu przez gminę Katowice praw do nieruchomości położonej przy ul. Norwida 9 w Katowicach.

Przy Norwida 9 mieści się 15 lokali mieszkalnych. A to dopiero początek, gdyż 8 listopada została zawarta przedwstępna umowa zakupu z od SM DOM Sp. z o. o. przez miasto Katowice 31 budynków z 612 lokalami mieszkalnymi. Miasto zapłaci za nie 32,25 mln zł.

- Interes mieszkańców jest dla nas najważniejszy - mówi prezydent Krupa. - Negocjacje prowadziliśmy od dwóch lat, żeby pomóc mieszkańcom.

Dla lokatorów kolejna bardzo dobra wiadomość. Każdy chętny będzie mógł wykupić swoje mieszkanie na preferencyjnych warunkach – czyli o wiele bardziej korzystnych niż te, które proponowała SM DOM. Co ważne, wykupić mieszkanie będzie można w dogodnym dla siebie terminie.

Przypomnijmy, że lokatorzy SM DOM z Wełnowca żyli w niepewności co najmniej od 10 lat. To wówczas podwyższono im czynsz i pojawiły się pogłoski o planowanej sprzedaży mieszkań wraz z ludźmy obcej firmie. Budynki były kiedyś zakładowymi mieszkaniami huty Silesia i były budowane m.in. za pieniądze ludzi, którzy wpłacali kaucje. Wielu uczestniczyło w ich budowie.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Na zdjęciu: Fragment reportażu "Lokatorzy SM DOM nie na sprzedaż", wyemitowanego w 2008 r. Reportaż można obejrzeć na YouTube.