Papuga lata po Katowicach.

Jeszcze niedawno widziana była przy ul. Sowińskiego. Jej zdjęcie podesłała nam czytelniczka. Ona z kolei dostała je od pani Anki, która się zastanawiała:

"Czyja zguba? Przebywa od jakiegoś czasu na os.Paderewskiego obok ZUS-u. Proszę podajcie dalej, jest zimno, nie przeżyje".

Tej egotycznej piękności zagraża nie tylko chłód i zbliżająca się zima. Śmiertelnym zagrożeniem są dla niej polskie ptaki. Te zwykle atakują papugi i przedstawicieli innych ptasich gatunków nie występujących w naszym kraju. Swoją drogą dziwne, że jeszcze tego nie zrobiły.

Tak więc, jeśli będziecie w okolicach ul. Sowińskiego, patrzcie w górę. Może ją zobaczycie. Jeśli mieszkała w czyimś domu, może odważy się i podleci. W takim wypadku - nasza rada - najlepiej zawieźć ją do zoo. Już teraz może być przeziębiona.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.