Władze Katowic zapłacą za leczenie bezdomnych zwierząt. A także za codzienne patrolowanie miasta w poszukiwaniu zwierząt wymagających pomocy.

Miasto sfinansuje regularne - codzienne - patrole służące poszukiwaniu bezdomnych zwierząt wymagających pomocy, bądź schronienia.

Przypomnijmy tutaj, że koty wolno żyjące nie są przewożone do schroniska. To dotyczy bezpańskich, porzuconych bądź zagubionych psów.

Wszystkie zwierzęta wymagające leczenia, za pieniądze miasta otrzymają pomoc weterynaryjną i leki przepisane przez weterynarza.

Miasto sfinansuje również akcję edukacyjną, zachęcającą do adopcji zwierząt ze schroniska przy ul. Milowickiej.

Ogłoszony niedawno przetarg dotyczy przede wszystkim utrzymania działalności schroniska przy ul. Milowickiej. 15 listopada mija termin składania ofert.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Na zdjęciu: jeden z podopiecznych katowiskiego schroniska, dziewięcioletni Baloo (olbrzym o gołębim sercu). Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.