Byli szczęśliwą parą. Jego upadek na beton to szczęście zburzył. Pozostały miłość i walka.

To ich ulubione zdjęcie. Agata ma 28 lat. Bartosz wkrótce - w październiku - będzie obchodził trzydzieste urodziny. Czy będą choć trochę radosne? To już zależy od was.

Ślub wzięli w 2014 r. Prawie nigdy nie rozstawali się ze sobą. Agata jest fotografem ślubnym. Bartosz pracował z nią jako operator wideo. A w wolnych chwilach grał na perkusji. Uwielbiał jazdę na rowerze, pasjonowała go motoryzacja. Był pełen pomysłów. Zawsze uśmiechnięty. Pogodny.

Ich wspólne szczęście trwało krótko. W maju, czyli niedawno, Bartosz spadł z dużej wysokości na beton. W krytycznym stanie został przewieziony na OIOM. Lekarze uratowali mu życie. Po pięciu dniach wybudzono go ze śpiączki.

Podczas upadku doznał pęknięcia czaszki i wstrząsu mózgu. Połamał żebra. Mia stłuczone płuca. Na nowo musiał uczyć się samodzielnie oddychać.

Niestety. Podczas wypadku złamał też rdzeń kręgowy. Ma sparaliżowane obie nogi. Musi korzystać z wózka inwalidzkiego. Agata wierzy, że nie na zawsze.

Na razie jednak muszą rozwiązać bardzo poważne problemy. Małżonkowie mieszkają na czwartym piętrze w bloku bez windy. Kolejny problem to zakup aktywnego wózka inwalidzkiego, dzięki któremu Bartosz będzie bardziej samodzielny.

Koszt takiego wózka to kilkanaście tys. zł. Dla nich to dużo pieniędzy. Do tego dochodzi koszt rehabilitacji i przystosowania mieszkania do potrzeb inwalidy. Roczny koszt najważniejszych wydatków sięga 207 tys. zł.

Agata i Bartosz są mieszkańcami Jaworzna. W sukurs przyszła im firma z Katowic. BE MEDIA wystawiła na aukcję kilkuminutowy spot reklamowy. Scenariusz reklamy zostanie wspólnie ustalony ze zwycięzcą aukcji. Cena wywoławcza: 1 tys. zł. Aukcja trwa do 5 października:
https://www.facebook.com/groups/482200498914946/permalink/491600654641597/ 

Pomóc możecie też w inny sposób. Przekazując dowolną kwotę w ramach zbiórki publicznej. Każda złotówka się liczy:
https://zrzutka.pl/gzd3ca 

Agata i Bartosz dziękują. "Czasami jedno kliknięcie może dużo zmienić" - powiada Bartosz.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.