Sprawdzili, że mieszkaniec Katowic parkował krócej niż myślał. Zwrócili część opłaty za postój w strefie płatnego parkowania.

Nasz czytelnik był w szoku. Dziś zalogował się na stronie swojego banku. Sprawdził ostatnie operacje bankowe, a tam wpływ.

Pieniądze przelał mu Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach. Kwota niewielka, ale nie to jest istotne. Ważne, że komuś chciało się sprawdzić, jak długo nasz czytelnik parkował swój samochód w strefie płatnego parkowania i czy nie zapłacił zbyt wiele.

Na jego konto przelano 2,40 zł. W tytule przelewu MZUiM podał: "zwrot zawyżonej wpłaty".

Nasz czytelnik pamięta tę sytuację. Zaparkował w śródmieściu. Załatwił to, po co pojechał i wrócił do samochodu. Spieszył się do domu, więc zza wycieraczki wyjął wezwanie do zapłaty opłaty za parkowanie i wrócił do siebie.

Później nie pamiętał, jak długo jego auto stało w strefie płatnego parkowania. Na wszelki wypadek postanowił opłacić nieco dłuższy postój. I otrzymał zwrot.

Za naszym pośrednictwem katowiczanin chce podziękować urzędnikom, którzy sprawdzili ile powinien zapłacić i zwrócili nadpłatę. Kwota niewielka, ale sam gest się liczy.

Poniżej zdjęcie strony banku z informacją o zwrocie nadpłaty. "Dla niedowiarków" - jak pisze nasz czytelnik.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.