Ponownie rusza tor saneczkowy w Katowicach. Tym razem ma on nawet swoją specjalną stronę w Internecie, na której można sprawdzać czy działa.

Temperatura dopisuje, toteż strażacy zalewają rynnę toru saneczkowego w parku Kościuszki.

Tor ma długość aż 350 metrów i biegnie ze szczytu górki (nieopodal drewnianego kościoła św. Michała Archanioła) aż do jednej z alejek kończących park.

- Katowice tworzą i rozwijają przede wszystkim nasi mieszkańcy, a otwieranie się na ich potrzeby uważam za swój obowiązek. Dlatego bardzo się ucieszyłem, gdy Jarosław Kopciuch zaproponował nam rok temu reaktywację toru saneczkowego w Parku Kościuszki. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W zeszłym roku, z inicjatywy Jarosława Kopciucha, po długiej przerwie uruchomiono tor saneczkowy w okresie ferii. Najpierw został on oczyszczony, a następnie wypełniony śniegiem i wodą.

W tym sezonie tor również będzie działał.W sobotę Zakład Zieleni Miejskiej napełnił tor śniegiem, a od niedzieli rozpoczęło się rozlewanie wody. Kolejne warstwy będą uzupełniane w najbliższych dniach, tak by atrakcja była gotowa na najbliższy weekend.

W przyszłości tor zostanie gruntownie zmodernizowany. Jarosław Kopciuch w 2018 r. złożył odpowiedni projekt realizacji budżetu obywatelskiego i przekonał katowiczan, by na niego zagłosowali. - Ze względu na szeroki zakres prac, ta inwestycja o łącznej wartości 600 tys. zł zostanie zrealizowana w 2020 r. Składać się na nią ma: wykonanie nasypu, rewitalizacja terenu, montaż systemu naśnieżania, wykonanie bezpiecznej nawierzchni toru oraz budowa schodów – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

Wszystkie osoby zainteresowane zabawą na torze saneczkowym w parku Kościuszki, muszą wziąć ze sobą sprzęt do zjazdów, a także przed rozpoczęciem zjazdów są zobowiązane do zaakceptowania regulaminu. Korzystanie z toru odbywa się na własną odpowiedzialność.

Strona toru:
https://www.facebook.com/torsaneczkowywparkukosciuszki/ 

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/ 
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis 
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Źródło: UM Katowice.