Za tym projektem głosowało 14,5 tys. mieszkańców. Nowe lodowisko w Katowicach.

W ubiegłorocznym głosowaniu na projekty do budżetu obywatelskiego największą popularnością cieszył się pomysł utworzenia sztucznego lodowiska w Murckach. Projekt mieszkańca, Jana Brody, zebrał aż 14 490 głosów.

- W ramach budżetu obywatelskiego zrealizowaliśmy już ponad 350 projektów - podkreśla prezydent Katowic Marcin Krupa. - Powstały nowe drogi rowerowe, stacje wypożyczalni rowerów, skwery, boiska.

Jak prezydent przypomniał, w 2015 r. zapadła decyzja o zwiększeniu puli budżetu obywatelskiego do 20 mln zł. Tym samym ten katowicki stał się największy w Polsce w przeliczeniu na mieszkańca wśród miast wojewódzkich.

Przy ul. Kołodzieja w Murckach powstała płyta lodowiska wraz z bandami i boksami dla hokeistów i sędziów. Ustawiono również bramki i namalowano linie boiska hokejowego.

Lodowisko jest oświetlone. Jego rozmiar to 60 na 28 metrów. Jest ogólnodostępne i bezpłatne, czynne codziennie w godzinach od 8.00 do 22.00.

W otwarciu lodowiska uczestniczył wnioskodawca – Jan Broda, a także zaprezentowali się młodzi zawodnicy. Odbył się pokaz jazdy figurowej zawodników UKS SPIN i mecz przyjaźni młodych zawodników GKS Katowice i Naprzodu Janów.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą WWW. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Źródło: BP UM Katowice