Mapa smogowo-pogodowa już działa i ostrzega. Link do aplikacji pod tekstem.

Dziś odpalono pierwszych 20 czujników i 20 monitorów ulicznych, na których można sprawdzić jakość powietrza i to, co dotyczy pogody (link do aplikacji pod tekstem). Docelowo w Katowicach ma działać 127 czujników i 154 ekrany multimedialne.

Czujniki "eko" pojawią się również w żłobkach, przedszkolach czy domach pomocy społecznej. Do końca marca 2019 r. Katowice będą miały największy w Polsce system monitorowania jakości powietrza w Polsce.

Planowane jest również (jak pisaliśmy) uruchomienie systemu ostrzegania przed eko-pogodowego. Więcej o projekcie AWAIR pisaliśmy w poprzednim tekście:
https://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/2280-a-wszystko-to-w-smartfonie 

A w linku poniżej aplikacja i bieżące wskazania zanieczyszczenia powietrza. "Wchodząc" w konkretną stację pomiarową znajdziemy tam również wskazania dotyczące temperatury, wilgotności i ciśnienia:
http://powietrze.katowice.eu/ 

Jak słusznie zauważyła nasza czytelniczka nie jest to aplikacja, lecz strona internetowa. Natomiast jest przystosowana do przeglądania zarówno za pomocą komputerów, jak i przez smartfony. 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą WWW. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. BP UM Katowice.