Świetne wieści dla pasażerów komunikacji miejskiej i dla kierowców. Koniec problemów na tym ważnym skrzyżowaniu.

Z przyjemnością informujemy o takich faktach. Od jutra ma wrócić normalność na skrzyżowaniu obok Famuru.

Jak wiemy trwa wielka przebudowa skrzyżowania ul. Kościuszki i ul. Armii Krajowej. Stąd konieczność zamknięcia wjazdu na A. Krajowej w kierunku Piotrowic i Podlesia. Z kolei ruch w kierunku Ligoty od strony Mikołowa odbywał się dalekim objazdem ulicami Owsianą i Panewnicką.

Wszędzie tu tworzyły się zatory i korki. Ale już jutro (6 grudnia) planowane jest przywrócenie normalnej organizacji ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu.

Przypomnijmy, że docelowo powstanie tu tunel dla samochodów jadących tranzytem. A u góry będzie rondo dla ruchu lokalnego.

- Mieszkańcy południowych dzielnic Katowic po zakończeniu przebudowy odczują ogromną poprawę - zapewnia prezydent Marcin Krupa.

Zakończenie przebudowy planowane jest na koniec 2019 r.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą WWW. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.