Nowy przewodniczący Rady Miasta Katowice. Głosowało na niego 27 spośród 28 radnych.

Jak z pewnością wiecie, w Katowicach mamy kontynuację. Dziś prezydent Marcin Krupa złożył ślubowanie, po raz kolejny obejmując stanowisko prezydenta Katowic.

Nowym przewodniczącym Rady Miasta Katowice został Maciej Biskupski. Poparcie, jakie otrzymał, to jego absolutny sukces.

Maciej Biskupski o mijającym dniu:

"Dziś odbyła się pierwsza Sesja VIII kadencji Rady Miasta Katowice, podczas której zostałem wybrany Przewodniczącym Rady.

Jest to dla mnie zaszczyt, wyróżnienie ale przede wszystkim wielkie zobowiązanie wobec wszystkich mieszkańców Katowic. Dziękuję koleżankom i kolegom Radnym Miasta wszystkich ugrupowań. W tajnym głosowaniu otrzymałem poparcie 27 spośród 28 Radnych. To dla mnie znak, że dla dobra Katowic, możliwa będzie współpraca ponad podziałami.

Dziękuję również Prezydentowi Marcinowi Krupie - jestem pewien, że nasza współpraca przyniesie wiele dobrego Katowicom".

Ważną deklarację złożył dziś prezydent Marcin Krupa:

"Dzisiaj miałem duży zaszczyt składać ślubowanie prezydenckie na kolejną kadencję - bo taka była wola i decyzja mieszkańców Katowic.

Powierzenie mi tej zaszczytnej misji, traktuję z jednej strony jako wyraz akceptacji dla tego, jak Katowice rozwijały się przez ostatnie 4 lata, ale także jako wielki kredyt zaufania, że zrealizuję to, co zapowiedziałem w kampanii. Dlatego nadchodząca kadencja będzie dla mnie przede wszystkim pięcioma latami ciężkiej pracy, by wywiązać się z tego zobowiązania.

Gratuluję także nowemu Przewodniczącemu Rady Miasta Katowice Maciejowi Biskupskiemu, jak również wszystkim Radnym, którzy dzisiaj rozpoczęli VIII kadencję w katowickim samorządzie.

Od pierwszych chwil tej kadencji chcę podkreślić że będę prezydentem wszystkich mieszkańców - bo wierzę w działanie ponad podziałami. Dlatego mam nadzieję, że w Radzie Miasta będziemy dobrze współpracować ze wszystkimi Radnymi – bez oglądania się na partyjne etykiety. Bo jestem przekonany, że dobro mieszkańców Katowic i naszego miasta leży w naszych sercach".

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. mat. pras. UM Katowice.