Unia Europejska inwestuje w Załęże. Będzie piękniej.

Za pieniądze unijne zmieni się plac Londzina. O jego odnowę od bardzo dawna walczyli mieszkańcy.

Władze Katowic przygotowały stosowny wniosek o przekazanie pieniędzy z budżetu Unii Europejskiej na realizację przebudowy placu. Wniosek został zaakceptowany i na ten cel miasto otrzyma aż 1,34 mln. zł. Samo dorzucić musi do projektu 70,5 tys. zł.

Plac bardzo się zmieni. Powstaną w nim strefy rekreacji, osobne dla dzieci i dla osób starszych. Miejsce to zostanie przystosowane także do organizacji wydarzeń plenerowych.

W parku pojawią się m.in. stoliki do gry w szachy oraz siłownia "pod chmurką". Zasadzone zostaną kolejne krzewy i drzewa.

Miasto się zmienia nie tylko w ścisłym centrum. Zmiany dotyczą również dzielnic - o czym regularnie piszemy. I to nie tylko tych "zamożniejszych". Odnowa pl. Londzina to kolejny taki przykład.

Przy tej okazji chcemy przypomnieć o apelu pani Soni, by nie wycinać wielu drzew, odgradzających budynki przy ul. Gliwickiej od Drogowej Trasy Średnicowej. Pani Sonia nadesłała nam szereg zdjęć dokumentujących - jej zdaniem - niepotrzebną wycinkę. Problemem tym usiłowała zainteresować lokalne media. O sprawie napiszemy osobno.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Na zdjęciu: skwer Fojkisa na Wełnowcu po odnowie, która niedawno została zakończona. Fot. UM Katowice.