Maszyna godna XXI wieku. Na pewno będzie dobrze służyła naszym strażakom.

Wielkie święto w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Szopienicach. Do druhów-ochotników trafił fabrycznie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy man tgm 18.340.

Pojazd ten zastąpi wysłużonego mercedesa, który po 21 latach służby trafi do innej jednostki OSP.

Podkreślić trzeba, że o zakupie tego samochodu zdecydowali mieszkańcy. Było to jedno z zadań zgłoszonych do realizacji za pieniądze z Budżetu Obywatelskiego. Głosujący zdecydowali, że część pieniędzy BO warto wydać właśnie na ten cel.

Przyznać trzeba szczerze, że maszyna ta nie jest w stanie prowadzić akcji ratowniczej np. stacji orbitalnej. Ale na ziemi może prowadzić prawie każdą akcję służącą ratowaniu ludzi.

Jak wynika z oficjalnego komunikatu: "Samochód jest przystosowany do działania w każdej dziedzinie ratownictwa od gaszenia pożarów po ratownictwo techniczne, wodne czy chemiczno-ekologiczne. Pojazd posiada napęd 4x4, czyli będzie mógł prowadzić działania w trudnym terenie".

Na wyposażeniu ma on m.in. defibrylator, kamerę termowizyjną czy detektor wielogazowy. Z pełnym wyposażeniem możecie zapoznać się w tekście, do którego link poniżej:
https://zapleczetematow.blogspot.com/2018/11/informacja-osp-szopienice.html 

Strażacy i kierowcy obecnie poznają nowy sprzęt i szkolą się z jego obsługi. OSP Szopienice dysponuje także 17-letnim samochodem ratowniczo-gaśniczym renault midliner, przekazanym rok temu przez Państwową Straż Pożarną.

W linku poniżej 27 zdjęć nowego wozu bojowego OSP Szopienice:
https://www.flickr.com/photos/166996889@N03/albums/72157673078304507 

Film z przywitania: https://www.youtube.com/watch?v=PdxlA_ndLbQ 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.