Nowa rada miasta Katowice. Bez kilku znanych postaci.

Koalicja Obywatelska zdobyła 12 mandatów. Prezydenckie Forum Samorządowe i Marcin Krupa będzie miało 11 radnych. PiS uzyskał 5 mandatów. Śląskiej Partii Regionalnej (Ruch Autonomii Śląska) w radzie Katowic nie ma.

W nowej kadencji nie będzie dwóch znanych postaci. Jerzy Forajter był katowickim radnym od kilkudziesięciu lat. Przed wyborami ogłosił, że nie będzie ubiegał się o wybór na kolejną kadencję.

Do rady nie wszedł Aleksander Uszok. Był radnym z ramienia Ruchu Autonomii Śląska, znanym miłośnikiem rowerów i zwolennikiem zwiększania ich roli w systemie komunikacji publicznej.

W radzie nie zobaczymy byłego dziennikarza sportowego Andrzeja Zydorowicza, byłego wiceprezydenta Michała Lutego czy byłego szefa Parku Śląskiego Arkadiusza Godlewskiego.

Nowy skład rady miasta:

Forum Samorządowe i Marcin Krupa

Maciej Biskupski
Krzysztof Kraus
Marcin Krupa
Dariusz Łyczko
Barbara Mańdok
Krzysztof Pieczyński
Borys Pronobis
Adam Skowron
Damian Stępień
Tomasz Szpyrka
Józef Zawadzki

Koalicja Obywatelska

Beata Bala
Patryk Białas
Łukasz Borkowski
Dawid Durał
Patrycja Grolik
Adam Lejman–Gąska
Jarosław Makowski
Tomasz Maśnica
Adam Szymczyk
Andrzej Warmuz
Magdalena Wieczorek
Barbara Wnęk

PiS

Beata Białowąs
Wiesław Mrowiec
Krystyna Panek
Piotr Pietrasz
Mariusz Skiba

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis- jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.