Rekordowy sezon rowerów miejskich w Katowicach.

Rower miejski w Katowicach zadebiutował w 2015 roku. Na początku mieszkańcy mieli do dyspozycji trzy stacje, rok później 11, a w 2017 roku było ich 35.

– W tym roku mamy już 54 wypożyczalnie z 450 rowerami, co oznacza, że to największa taka sieć w woj. śląskim. Cieszy także rosnąca liczba użytkowników jednośladów – tylko w tym roku do systemu dołączyło ponad 20 tysięcy i jest ich łącznie aż 41 tysięcy - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Dla porównania przypomnijmy, że w 2017 roku rower miejski został wypożyczony 103 tysiące razy, a w systemie zarejestrowało się 11 tysięcy nowych użytkowników.

W tym roku sezon rowerowy trwa od początku kwietnia i zakończy się w połowie grudnia – po Szczycie Klimatycznym COP 24.

Statystyki pokazują, że mieszkańcy najczęściej wypożyczają rower do 15 minut – wtedy przejazd jest bezpłatny. Natomiast pierwsza godzina korzystania z roweru kosztuje zaledwie złotówkę, dzięki czemu przejazd kilku kilometrów rowerem miejskim jest o wiele tańszy niż np. bilet na tramwaj.

Średni czas korzystania z roweru to 31 minut i 45 sekund. Rowery najchętniej wypożyczane są ze stacji: Katowice Rynek, Silesia City Center, Murapol Mariacka, KTBS – Krasińskiego 14, Al. Bolesława Krzywoustego.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Źródło: BP UM Katowice.