Ogród botaniczny, a w nim stanowisko do obserwacji nieba, sztuczny wulkan i specjalne aparaty pozwalające lepiej rozumieć przyrodę. Znajdziemy tam wiele roślin obecnych w naszym regionie.

Ogród botaniczny, który powstał dzięki funduszom unijnym to nie tylko kolejna miejska atrakcja czy sposób na spędzenie kilku wolnych chwil. Ma on służyć kształtowaniu świadomości ekologicznej u dzieci, młodzieży, a także u dorosłych. Dlatego, choć znajduje się przy szkole, jest otwarty dla każdego, kto chciałby go odwiedzić. A warto.

W Centrum Edukacji Ekologicznej (taka jest oficjalna nazwa), przy zespole szkół przy ul. Goetla w Murckach, znajdziemy nie tylko ogród botaniczny, lecz również szkółkę buka pospolitego, ogród z roślinami użytkowymi czy pokazową hodowlę owadów i ogród sensoryczny.

Jak wspomnieliśmy, jest tam również stanowisko do obserwacji nieba a także specjalne aparaty, pozwalające zrozumieć różne zjawiska przyrodnicze: telegraf akustyczny, kołyska Newtona, krater, platforma obrotowa, krater wulkanu, gong, tam-tam, czy kalejdoskop.

- Katowice stawiają na ekologię - podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Centrum będzie promować działania zmierzające do ochrony zasobów naturalnych Śląska, pozwoli na poznanie przyrody w naszym bezpośrednim otoczeniu.

Więcej zdjęć w linku poniżej:
https://www.flickr.com/photos/166996889@N03/albums/72157696291245140 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Fot. UM Katowice.