Ważne wieści dla wszystkich, którzy chcieliby zamieszkać na Nowym Nikiszowcu. Rusza akcja zapisów na mieszkania na Mrówczej Górce. Rodziny niezamożne będą wspierane dopłatami do czynszu nawet przez 15 lat.

Na stronie katowickiego TBS pojawiła się bardzo ważna ankieta, której wypełnienie gwarantuje uzyskanie dodatkowych punktów na etapie właściwego wyboru. Fakt ten możemy traktować jako początek akcji zapisów na mieszkania na nowym osiedlu na Mrówczej Górce.

Program jest skierowany do osób, których sytuacja finansowa uniemożliwia zakup mieszkania lub uzyskanie kredytu. Wszystkie osoby chętne do zamieszkania w „Nowym Nikiszowcu” mogą wypełnić do 31 grudnia 2018 roku elektroniczną ankietę. Link do niej pod tekstem.

Ankietę można wypełnić również w sposób tradycyjny w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Katowice przy ul. Rynek 1.

Wszystkich, którzy mogą się niepokoić, pragniemy uspokoić, że o przyznaniu mieszkania nie decyduje kolejność. Na wypełnienie ankiety jest czas do końca tego roku. Jak wspomnieliśmy, gwarantuje ona "dodatkowe punkty na etapie właściwego wyboru".

Planowany termin składania wniosków to IV kwartał 2019 r.

- Katowice przyciągają nowych mieszkańców wysoką jakością życia i atrakcyjnymi miejscami pracy. Uzupełnieniem tego musi być dobra oferta mieszkaniowa, która dzięki programowi Mieszkanie Plus powiększy się łącznie o około 1000 mieszkań w dwóch lokalizacjach - – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

O mieszkanie mogą ubiegać się wszyscy, którzy spełniają warunki ustawowe i mogą regularnie płacić czynsz (posiadają zdolność czynszową) za wynajem mieszkania lub wynajem z opcją dojścia do własności. Jak liczona jest wspomniana zdolność czynszowa - poszerzonej informacji (link poniżej).

Na Mrówczej Górce powstaną mieszkania dwu, trzy i czteropokojowe o powierzchni od 35 m kw. do 95 m kw. Szczegóły dotyczące mieszkań w tabeli (link poniżej).

Ankieta gwarantująca dodatkowe punkty:
https://www.mojemplus.pl/ankietakat 

Poszerzona informacja:
https://zapleczetematow.blogspot.com/2018/10/nowy-nikiszowiec.html 

Tabela (informacja o mieszkaniach):
https://www.flickr.com/photos/166996889@N03/43287133280/in/dateposted/ 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Fot. UM Katowice.