To naprawdę działa. Tysiące rozwiązanych spraw.

Już ponad 2 tysiące problemów, zgłoszonych przez mieszkańców w serwisie Naprawmyto.pl, udało się rozwiązać. W czołówce są uszkodzone jezdnie i chodniki, zniszczone lub przewrócone znaki drogowe i graffiti.

- Myśl, jaka nam przyświecała w momencie uruchomienia aplikacji, to było zachęcenie mieszkańców do wspólnego dbania o przestrzeń publiczną, do wzięcia za nią odpowiedzialności, a przez to poprawa estetyki miasta. Dziś już wiemy, że to narzędzie doskonale się sprawdziło - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Największą ilość alertów zgłaszają mieszkańcy: Załęża, Dębu, Wełnowca - Józefowca, Koszutki, Bogucic, Dąbrówki Małej, Szopienic - Burowca, Janowa - Nikiszowca, Zawodzia i Śródmieścia. Najmniej alertów wpływa od mieszkańców dzielnic południowych i zachodnich.

Co jeszcze zgłaszamy najchętniej (poza już wspomnianymi problemami)? Najczęściej zgłoszenia dotyczą również:

uszkodzonej lub zatkanej studzienki czy wpustu, niedziałającego oświetlenia, zniszczonej zieleni, dzikich wysypisk, uszkodzonej infrastruktury rowerowej.


***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Źródło: UM Katowice.