Specjalne mieszkania dla seniorów powstaną w Katowicach.

Dom z mieszkaniami dla seniorów powstanie na końcu ul. Mariackiej, w kamienicach nr 30, 32 i 34. Realizacja inwestycji ma się rozpocząć w 2020 roku - zapowiedział prezydent Marcin Krupa.

Łącznie na powierzchni ok. 2100 m kw. powstanie około 50 lokali. Kwota inwestycji szacowana jest na ok. 22 mln zł. Projekt ten wpisuje się mocno w rewitalizację Śródmieścia, gdyż dziś budynki te są pustostanami i wymagają zagospodarowania.

Dodajmy, że niedawno powstało Centrum Usług Społecznych,służące niepełnosprawnym. Ono też znajduje się w kamienicy, którą gruntownie odnowiono. Władze miasta regularnie modernizują i odnawiają pustostany - dzięki temu swoje wymarzone mieszkanie otrzymały już setki rodzin.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.