Kolejna wielka impreza na Śląskim. Tysiąclecie ponownie będzie zamknięte.

15 września na Stadionie Śląskim zawody żużlowe Speedway Euro Championship. Zawodnicy walczyć będą o tytuł indywidualnego mistrza Europy.

Władze Katowic postanowiły wprowadzić rozwiązanie stosowane podczas poprzednich wielkich imprez na Śląskim.

- Kierując się interesem mieszkańców os. Tysiąclecia, 15 września zastosujemy zmiany w organizacji ruchu, które polegają na wprowadzeniu zakazu wjazdu na teren osiedla od strony ul. Chorzowskiej - informuje prezydent Marcin Krupa.

W najbliższą sobotę w godzinach od około 15.00 do 22.00 nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej oraz wyjazdu z osiedla na ul. Chorzowską. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej.

Autobusy i tramwaje będą kursować bez zmian.

Ponadto 15 września, przez cały dzień, będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej - na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej.

Kierowcy, łamiący zakaz, mogą spodziewać się odholowania samochodów.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. Wikimedia.