Elektryczne gniazdka ładowania aut na ulicach. Pod tym względem już jesteśmy pierwsi w Polsce. A biorąc pod uwagę wszystkie budowane punkty ładowania samochodów będziemy też na pierwszym miejscu w Polsce.

Sto gniazdek do ładowania samochodów elektrycznych pojawi się na ulicach Katowic. Pierwsze stacje ładowania aut zostaną uruchomione już w listopadzie. Na początek w okolicach ul. Góreckiego (Strefa Kultury).

Sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych w Katowicach wykonać mają dwie firmy. Podpisano z nimi trzyletnie umowy.

Spółka GreenGoo wybuduje 10 ładowarek, natomiast Magenta Grupa Tauron 19. Obie firmy na uruchomienie usługi ładowania mają maksymalnie czas do lutego 2020 roku.

Pierwsze trzy stacje łądowania (te w okolicach ul. Góreckiego_ pojawią się przed 19 listopada.

- Do końca 2020 r. powstanie 100 punktów ładowania - mówi prezydent Marcin Krupa. - Postanowiliśmy, jako pierwsze miasto w Polsce, przeprowadzić kompleksowe postępowanie na dzierżawę nieruchomości pod lokalizację 61 punktów ładowania, czyli 30 stacji ładowania - dodaje prezydent.

Obecnie w Katowicach funkcjonuje 7 ogólnodostępnych stacji ładowania zlokalizowanych na terenach prywatnych oraz kilka ładowarek prywatnych, a także 4 superchargery Tesli. Powstają kolejne 22 stacje na terenach prywatnych. Sumując ilość wszystkich ogólnodostępnych punktów ładowania w mieście, które powstaną w tym i przyszłym roku, będzie to już około 115 punktów.

W styczniu 2020 roku, Katowice będą najbardziej zelektryfikowanym pod tym względem miastem w Polsce.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Źródło i fot.: UM Katowice.