Policja przeciwna przywróceniu normalnej organizacji ruchu.

Jak pisaliśmy wczoraj od dziś miała być przywrócona normalna organizacja ruchu na skrzyżowaniu przy Famurze. Policja zaprotestowała.

Skrzyżowanie ul. Kościuszki z ul. Armii Krajowej jest jednym z najbardziej newralgicznych w Katowicach. Trwa jego przebudowa. Powstanie tam rondo, a pod nim tunel dla ruchu tranzytowego.

Jak ważne to skrzyżowanie, to wiedzą wszyscy, którzy w godzinach szczytu usiłują przedostać się przez nie z Piotrowic czy Podlesia do Ligoty lub centrum (i w kierunku przeciwnym). Od kiedy trwa jego przebudowa zatłoczone do granic przepustowości są ulice Jankego i Panewnicka.

Dlatego informacja o przywróceniu normalnej organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu, była jednym z najważniejszych doniesień wczorajszego dnia. Niestety, do tego nie dojdzie w najbliższym czasie.

Katowicki magistrat informuje: "Na wniosek Policji ze względów bezpieczeństwa przywrócenie organizacji ruchu przeniesiono na termin po zakończeniu szczytu klimatycznego, który w tej chwili odbywa się w Katowicach".

Wydawać by się mogło, że to właśnie względy bezpieczeństwa powinny stanowić o jak najszybszym przywróceniu normalnej organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu. Spowodowałoby to przecież udrożnienie ważnych arterii komunikacyjnych. Wydłużenie okresu utrudnień jest decyzją niepokojącą i mocno kontrowersyjną.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą WWW. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.