O tym mowy nie było. Ważna arteria w śródmieściu Katowic czasowo wyłączona z ruchu. Informacja nie tylko dla kierowców, lecz również dla pasażerów komunikacji miejskiej.

W poprzednich komunikatach dotyczących utrudnień związanych ze szczytem klimatycznym, nie było o tym mowy. Ale należy spodziewać się, że czekają nas również i inne niespodzianki. W końcu po Katowicach będą jeździły kolumny rządowe z prezydentem kraju, premierem i ministrami.

Jak to dopiero dziś podano do publicznej wiadomości, w poniedziałek czasowo będzie wyłączana r ruchu al. Korfantego. Na chwilę obecną wiadomo tyle, że ta ważna ulica ma być zamykana po godz. 16.00, ale nie wiadomo na jak długo i ile razy.

Decyzja o zamknięciu al. Korfantego nie dotyczy tramwajów (na chwilę obecną). O innych utrudnieniach - o strefie zamkniętej i zakazach zatrzymywania się samochodów już informowaliśmy. Linki poniżej.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre decyzje mogą być podejmowane znienacka i będą nas zaskakiwać. Względy bezpieczeństwa tysięcy gości z całego świata odgrywać będą rolę decydującą.

Rozumiejąc, że najbliższy czas jest ogromnie uciążliwy dla mieszkańców Katowic policja uruchomiła specjalną infolinię. Pod nr 32 200 11 11 można uzyskać informacje dotyczące bezpieczeństwa, m.in. utrudnień na drogach, ograniczeń niektórych uprawień związanych np. z noszeniem broni lub lotami dronów.

Jutro rozpoczyna się szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach COP24.

Pisaliśmy:

Pilny komunikat. Na wniosek Służby Ochrony Państwa wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się samochodów na dużym obszarze śródmieścia Katowic.
https://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/2228-srodmiescie-pod-szczegolna-ochrona 

Od dziś zakazy w śródmieściu Katowic. Ważny komunikat KZK GOP i inne informacje.
https://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/2202-przesiadzmy-sie-do-tramwajow 

Rozrasta się strefa zamknięta w śródmieściu Katowic. To na wypadek, gdyby konieczna była ewakuacja.
https://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/2198-tamtedy-nie-przejdziemy 

Szczyt klimatyczny ONZ: Tak wygląda strefa zamknięta w Katowicach. Mapka i ważne informacje.
https://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/2183-granice-wewnatrz-miasta 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. Śląska policja.