Co z buspasem na Mikołowskiej? Wyniki konsultacji społecznych.

Przez tydzień na ul. Mikołowskiej obowiązywał buspas. To był test mający pokazać, czy to rozwiązanie na tej mocno zatłoczonej ulicy ma sens.

Po zakończeniu testów katowicki magistrat ogłosił społeczne konsultacje. Udział w nich mógł wziąć każdy. Z zaproszenia skorzystało 4158 osób, czyli niemało. Ponad 80 proc. z nich to mieszkańcy Katowic.

64 proc. uczestników badania w okresie obowiązywania buspasu jechało Mikołowską samochodem lub na rowerze. 26,8 proc. podróżowało autobusami. Jak z tego wynika, ankiety chcieli wypełniać przede wszystkim kierujący.

Wyniki:

"Czy popiera Pan/Pani wprowadzenie buspasu na ul. Mikołowskiej, na odcinku od ul. Poniatowskiego do ul. Słowackiego"?

17,1% respondentów odpowiedziało twierdząco.
80,9% ankietowanych było przeciwnych.

To wyniki ogólne. Jak natomiast głosowali pasażerowie autobusów?

41,2% za wprowadzeniem buspasu.
57% było przeciwnych.

"Czy oznakowanie buspasu było prawidłowe"?

Tu ponad 73 proc. badanych odpowiedziało twierdząco. wiele osób miało swoje sugestie i uwagi. Niektóre zostaną wykorzystane w przyszłości.

- Kwestia buspasów w mieście jest oczywiście wciąż otwarta. Będziemy na pewno typować kolejne miejsca, w których będzie można myśleć o wdrożeniu tego rozwiązania – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice. - Oczywiście z uwzględnieniem informacji otrzymanych od mieszkańców, bo mamy jasny sygnał, że będzie trzeba wprowadzić kilka modyfikacji, np. dot. oznakowania czy dostosowania infrastruktury.

Zdaniem katowickiego magistratu finalizacja takich inwestycji, jak np. budowa centrów przesiadkowych czy przebudowa dwóch węzłów DK 81, pozytywnie wpłynie także na polepszenie płynności ruchu na buspasach.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.