Remont węzła tramwajowego. Ważne zmiany dla pasażerów komunikacji publicznej i dla kierowców.

Przypominamy, że drugi etap remontu na katowickim rondzie planowo miał ruszyć w poniedziałek. Ze względu na ustawę o wolnym 12 listopada roboty być może opóźnią się o jeden dzień. Komunikat o utrudnieniach przekazujemy w niezmienionej formie.

Tramwaje Śląskie od poniedziałku 12 listopada będą realizować drugi etap modernizacji węzła rozjazdowego „Katowice – Rondo". Dlatego w okresie od 12 do 16 listopada w tym rejonie zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

- Ruch tramwajów na odcinku od ronda do Rynku od 10 listopada zostaje przywrócony. Natomiast od poniedziałku 12 listopada do piątku 16 listopada zostają wprowadzone nowe zmiany w organizacji ruchu wynikające z braku możliwości skrętu z ronda w ul. Chorzowską – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta Katowice.

Wprowadzone zostają następujące zmiany:

Linia tramwajowa nr 6 – wprowadzenie trasy: Bytom Łagiewniki Zajezdnia – Katowice Słoneczna Pętla – Katowice Brynów Pętla.
Linia tramwajowa nr 11 – wprowadzenie trasy: Ruda Śląska Chebzie Pętla – Chorzów Stadion Śląski.
Linia tramwajowa nr 19 – wprowadzenie trasy: Bytom Łagiewniki Zajezdnia – Katowice Słoneczna Pętla – Katowice Plac Wolności.
Linia tramwajowa nr 43 – wprowadzenie trasy: Chorzów Batory Zajezdnia – Wełnowiec Plac Alfreda.
Linie tramwajowe nr 0, 23, 33 – zawieszenie kursowania.
Linia tramwajowa nr 13 – będzie kursować na stałej trasie przejazdu wg specjalnego rozkładu jazdy.
Linie tramwajowe 16 i 36 – będą kursować na stałej trasie przejazdu wg stałego rozkładu jazdy.

Dodatkowo w okresie realizacji prac na torowisku konieczne jest wyłączenie z ruchu kołowego fragmentu Alei Korfantego. – Odcinek Alei Korfantego od skrzyżowania z ulicą Morcinka do ronda zostanie wyłączony z ruchu kołowego. Dla kierowców poprowadzone zostaną objazdy z Alei Korfantego ulicą Oblatów lub Morcinka do ulicy Sokolskiej – dodaje rzecznik. Jest to ostatni etap prac Tramwajów Śląskich, w wyniku których planowane są zmiany w organizacji ruchu w rejonie ronda.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Źródło: UM Katowice.