Zderzenie kilku samochodów zablokowało jedną z najważniejszych dróg w Katowicach (zdjęcie dotyczy innego wypadku).

Do wypadku doszło mniej więcej w połowie odcinka pomiędzy węzłem Murckowska a węzłem Mikołowska na autostradzie A4. Zderzyło się kilka samochodów jadących w stronę węzła Mikołowska.

Prawdopodobna przyczyna wypadku - zbyt duża prędkość i zbyt małe odległości pomiędzy samochodami. Nie bez przyczyny na tym odcinku A4 obowiązuje ograniczenie do 100 km/h.

Samochody zablokowały co prawda tylko jeden pas, ale ze względu na wielkie natężenie ruchu natychmiast utworzył się wielki korek, który w chwili pisania tej informacji (tuż przed godz. 9.00) stale i szybko przyrastał. Sięgał daleko poza granice Katowic, kończąc się w Mysłowicach.

Na zdjęciu: skutki nieostrożności zbyt często bywają tragiczne. W tym wypadku, na trasie ekspresowej S1, zginął kierowca tira. Wykonując gwałtowny manewr ciężarówką, uratował on życie kierowcy samochodu osobowego, który w niedozwolonym miejscu postanowił zawrócić. Fot. Policja Śląska.

Aktualizacja (godz. 9.20). Wiadomość od jednego z kierowców. Na A4 przed Giszowcem (od strony Mysłowic) ciężarówka częściowo zablokowała przejazd w kierunku Katowic. Tam tworzy się kolejny wielki korek. 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.