Jeden bilet na wszystko: po Katowicach autobusem, pociągiem, tramwajem.

Wiadomo, że już wkrótce po Katowicach (lecz również po innych miastach metropolii) będziemy mogli podróżować zarówno koleją, jak i autobusami i tramwajami (w Tychach również trolejbusami), mając jeden bilet. Będzie on obowiązywał w pojazdach KZK GOP i Kolei Śląskich.

Wiadomo też, ile bilet miesięczny miałby kosztować. Początkowo była mowa o 130 zł. Prezydent Marcin Krupa proponował, by cenę tę ustalić na poziomie 99 zł. Zaprotestował prezydent Sosnowca. Ostatecznie więc prezydenci miast tworzących KZK GOP ustalili, że cena wspólnego biletu ma wynosić 119 zł.

Kiedy wspólny bilet będziemy mogli kupić? Katowice chcą, by stało się to już niedługo - wraz z otwarciem centrum przesiadkowego na Ligocie. Jest ono już gotowe - trwają tam ostatnie prace. Jego otwarcia możemy spodziewać się lada dzień.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.