Jutro jedna wielka impreza, za kilka dni kolejna. KZK GOP i policja wydały komunikaty dotyczące komunikacji miejskiej i zmian w organizacji ruchu. Mogą być wielkie korki.

Korki mogą być, gdyż już w czwartek 11 października na Stadionie Śląskim mecz Polska-Portugalia. Zaś w niedzielę 14 października Polacy zmierzą się z Włochami.

Dla kibiców przygotowano darmowe połączenia autobusowe i tramwajowe. Z pewnością jednak bardzo wiele osób będzie chciało podjechać swoimi autami jak najbliżej stadionu. Z czym się to wiąże - wiemy.

Wjazd na Tysiąclecie ponownie będzie ograniczany - na osiedle nie będzie można wjechać z ul. Chorzowskiej. Na tej ulicy też zostaną wprowadzone zmiany. Podobnie na Brackiej.

Obowiązywać ma zakaz wjazdu na teren Parku Śląskiego (za wyjątkiem posiadaczy specjalnych przepustek i tych, którzy wcześniej wykupili miejsca parkingowe). Na skrzyżowaniach w pobliżu parku policjanci drogówki mają ręcznie sterować ruchem.

KZK GOP w dniu obu imprez sportowych uruchomi dodatkowe połączenia tramwajowe i autobusowe. Spieszący na mecz będą mogli skorzystać z komunikacji publicznej za darmo. W razie kontroli powinni okazać bilet wstępu na mecz.

Komunikat policji o zmianach w organizacji ruchu:
https://zapleczetematow.blogspot.com/2018/10/zmieniona-organizacja-ruchu.html 

Komunikat KZK GOP dotyczący komunikacji publicznej:
https://zapleczetematow.blogspot.com/2018/10/jak-dojechac-na-mecz.html 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.