Przerażające wyniki kontroli przeprowadzonej na katowickich drogach. Bardzo duże ilości samochodów - trucicieli.

Policjanci z drogówki przeprowadzili wczoraj w Katowicach akcję pod nazwą "Smog". Jej efekty są dosyć przerażające. Sami siebie trujemy.

Aż 55 policjantów sprawdzało w miniony wtorek, co wydobywa się rur wydechowych samochodów jeżdżących po Katowicach. Czy emitują one dozwoloną ilość gazów, czy też nie.

Wyniki akcji są bardzo niepokojące. Co piąty samochód zatruwał powietrze ponad normy dopuszczane przepisami.

Na 292 skontrolowane samochody funkcjonariusze drogówki zatrzymali aż 52 dowody rejestracyjne. W przypadku tych pojazdów stwierdzono emisję spalin o "nadmiernej toksyczności".

W 2017 r. w Katowicach zarejestrowanych było 230 tys. samochodów. Wyobraźmy sobie, że statystycznie co piąty z nich jest źródłem nadmiernej emisji toksyn. Podobnie jak co piąty samochód zarejestrowany poza Katowicami, ale jeżdżący po naszych ulicach.

Policja zapowiada kolejne takie kontrole.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.