Myśleli o zakupach i spowodowali karambol. Z powodu lekkomyślności kierowców wczoraj trzeba było zorganizować objazdy na jednej z najważniejszych dróg naszego miasta.

Dzięki niedzielom z zakazem handlu możemy zaobserwować ciekawe zjawisko. Gdy jest taka niedziela na drogach prawie nie ma aut.

Stąd wniosek, że większość podróżujących samochodami w soboty czy niedziele, to zakupowicze. Zresztą wystarczy zajrzeć w któryś z tych dni np. do Silesia City Center, by zobaczyć ogromne tłumy.

Wczoraj o godz. 16.04 na wysokości Ikei doszło do zderzenia pięciu samochodów. Karambol doprowadził do zablokowania drogi ekspresowej S 86. Policja musiała zorganizować objazdy drogą krajową 79.

Ekspresówka była zablokowana przez ponad godzinę. Otwarto ją ponownie o godz. 17.10. Utrudnienia dotyczyły nie tylko drogi między Katowicami a Sosnowcem. Ogromny korek utworzył się m.in. na katowickim odcinku DTŚ. Trzeba było zamknąć tunel pod rondem obok Spodka.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Fot. Artu Jaszek, Informacje Drogowe - Śląsk i Okolice.