Pierwszy w Katowicach buspas z prawdziwego zdarzenia już gotowy.

Tak jest. Na asfalcie pojawiły się już znaki oznaczające buspas i strzałki nakazujące kierowcom, by z niego zjeżdżali. Na chodniku są już też pionowe znaki informujące o buspasie.

Jeden z dwóch pasów ul. Mikołowskiej od skrzyżowania z ul. Poniatowskiego aż do przystanku obok Aresztu Śledczego został zamknięty dla innych samochodów niż autobusy. Odpowiednie znaki już są umieszczone i na asfalcie, i na chodniku. Te pionowe na razie jeszcze dziś były zasłonięte.

To pierwszy w Katowicach buspas z prawdziwego zdarzenia. Te, które znajdują się obok Galerii Katowickiej, są bardzo krótkie.

Buspas na ul. Mikołowskiej będzie eksperymentem. Zobaczymy, jak go przyjmą kierowcy. Bo pasażerowie autobusów komunikacji miejskiej na pewno będą za.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis - jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.